plenfrdeitrues


Konstrukcja drzwi jest bardzo podobna do konstrukcji okiennej, z tą różnicą, że miejsce szyby z konstrukcji okiennej zajmuje w drzwiach panel drzwiowy noszący nazwę wypełnienia drzwiowego. Drzwi zewnętrzne składają się zasadniczo z ramy drzwi, ramy skrzydła drzwiowego, klamki/pochwytu, zawiasów oraz wypełnienia drzwiowego.

Wypełnienie drzwiowe FROHMASCO to panel wykonany z płyt laminowanych lub aluminium. Panel ten decyduje o niepowtarzalnym charakterze Państwa drzwi wejściowych. Wypełnienie drzwiowe może być wsadowe lub nakładkowe; może być wykonane z płyt laminowanych lub aluminium; ozdobione różnorodnymi ramkami, szklanymi elementami, intarsjami, frezami czy aplikacjami; posiadać dowolnie wybraną kolorystykę.

wypelnienie schemat

Wszystkie modele wypełnień drzwiowych wykonywane są z płyt laminowanych (tzw. GFK) lub aluminiowych.

Płyty laminowane produkowane są z żywicy poliestrowej i maty szklanej. Warstwy są naprzemian nakładane i wałkowane aż do osiągnięcia właściwej grubości. Standardowa płyta warstwowa składa się z zespolenia dwóch laminatów żywiczno poliestrowych i sztywnej pianki poliuretanowej. Na powstałą w ten sposób płytę warstwową naklejane są ramy ornamentowe. Następnie całość lakierowana jest natryskowo w kabinach specjalnymi lakierami akrylowymi.

Materiał z którego wykonywane są płyty tzw. GFK wykorzystywany jest do produkcji jachtów. Specjalistyczne właściwości powodują, iż nie odkształca się i jest odporny na trudne warunki pogodowe (wiatr, woda, mróz, promienie słoneczne, wahania temperatur).

Wypełnienia mogą mieć zróżnicowaną kolorystykę oraz okleinowanie. Zastosować możemy w nich także różnego rodzaju szkło (ornamentowe, reflex, mat, antisol, ...) Panel może ozdobić także ramka ornamentowa z masy poliestrowej, ze stali szlachetnej nierdzewnej INOX czy ramki alumiowej lakierowanej.
Kolejnym elementem, który znaleść może się na wypełnieniu są FREZY czy INTARSJE, to elementy ozdobne ze stali szlachetnej, wycinane z precyzją do 0,01 mm, zatapiane w laminatach GFK lub blachach ALUMINIOWYCH, licują się z wypełnieniem, nie wystają. Można wycinać różne kształty i wzory intarsji.

Poniżej przedstawiamy MODELE wypełnień:

  

 

Przykładowe drzwi przez Nas wykonane:

 

Okna "od A do Z" ...

| Doradztwo
| Pomiar
| Kosztorys
| Produkcja
| Montaż
| Serwis

Ostatnio dodane

14 styczeń 2019
18 październik 2016

Szukaj na stronie

Search