plenfrdeitrues

VEKA Perfectline

Previous Next

 

 

Skoro perfekcyjny,  posiada znak RAL i zaliczny jest do najwyższej klasy RAL A.

Jak wszystkie profile okienne VEKA, również PERFECTLINE posiada znak jakości RAL stanowiący dla klientów gwarancję jednolitej, wysokiej jakości (wyklucza produkcję tzw. „odchudzonych profili”).
Jak wszystkie profile VEKA*, również PERFECTLINE zaliczany jest - zgodnie z normą PN-EN 12608 - do profili najwyższej klasy A. Klient kupujący okna w tym systemie ma pewność, że ścianki zewnętrzne profila mają 3 mm grubości (z tolerancją 0,2 mm). Parametr ten leży u podstaw m. in. doskonałej izolacyjności cieplnej i akustycznej, wysokiej stabilności, pewnego montażu okuć oraz wysokiej odporności na włamania. Klasa A to najwyższa klasa RAL. Jeśli sprzedawca okien twierdzi inaczej, zażądaj podania normy (np. klasa RAL A+ nie istnieje).

 

Skoro perfekcyjny, to ekologiczny.

Wychodząc naprzeciw trendom rynkowym generującym zapotrzebowanie na profile bezołowiowe, system PERFECTLINE produkowany jest wyłącznie na stabilizatorach wapniowo-cynkowych. Oznacza to wyeliminowanie stabilizatorów ołowiowych.

 

Skoro perfekcyjny, to kompleksowy.

PERFECTLINE obejmuje nie tylko profile okienne, lecz również specjalistyczne profile do drzwi balkonowych, wejściowych i przesuwno-uchylnych. Stwarza możliwości wzbogacenia go profilami uzupełniającymi pochodzącymi z innych systemów VEKA, np. SOFTLINE 70AD.” Tym samym odznacza się wyjątkową kompleksowością.

 

Skoro perfekcyjny, to różnorodny wzorniczo.

PERFECTLINE to skrzydła o krawędziach skośnych lub lekko bądź mocno zaokrąglonych; 39 kolorów, w tym m. in. okleiny matowe, drewnopodobne i imitujące metal. Jaki inny system profili zapewnia równie szeroki wybór wariantów wzorniczych?

veka perfectline profil

 1.  W pełni 5-komorowy system (5 komór w profilu ramy i 5 komór w profilu skrzydła) o głębokości zabudowy (czyli szerokości ramy) 70 mm, zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie. Przy zastosowaniu pakietu szyb z ciepłą ramką uzyskamy dla całego okna współczynnik przenikania ciepła Uw=1,1 W/m2K. Przy zastosowaniu
  oszklenia o niższym współczynniku Ug, możliwe jest osiągnięcie Uw<1,0 W/m2K. (Dane wg DIN-EN 10077, wartości „U” odnoszą się do okien o wym. 1230 x 1480 mm, czyli o pow. 1,82 m2).
 2. Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 14 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili.
 3. Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A” (PN-EN 12608).
 4. Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniający bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) – umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.
 5. Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz
  bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie znajduje się komora przeznaczona na wzmocnienie stalowe zamknięte, natomiast w skrzydle - na wzmocnienie otwarte podwójnie sfalcowane (rozwiązanie wyjątkowe w technice okiennej). Możliwość budowy skrzydeł o szerokości do 1500 mm bez dodatkowych zabezpieczeń.
 6. Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.
 7. Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 24 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.
 8. Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych.
 9. W ramie możliwe dodatkowe mocowanie okuć oraz montaż nośnych elementów do posiadającego przekrój zamknięty wzmocnienia stalowego.
 10. Gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC - materiału podlegającego 100% recyklingowi.
 11. 13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.
 12. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
 13. Wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.

 

Koekstrudowany profil w pełnej gamie kolorów.

Systemy profili VEKA posiadają bogatą paletę kolorów i wykończeń*, dlatego okna z nich wykonane doskonale komponują się z każdą fasadą oraz każdym systemem architektonicznym. VEKA Polska oferuje wykończenia o strukturze odwzorowującej drewno, aluminium oraz paletę kolorów z połyskiem i kolorów matowych.

Oferujemy Państwu systemy profili PERFECTLINE wyprodukowane w koekstruzji. Wtedy profil, który zostaje poddawany foliowaniu, produkowany jest w dwóch kolorach. Okleina jest nakładana na barwioną w masie część profila. Takie rozwiązanie powoduje, że ewentualne uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać na przestrzeni lat użytkowania okna, nie są widoczne.

 

Kolorystyka profili
kolor kredkiSystemy profili okiennych i drzwiowych VEKA oferowane są w bogatej palecie kolorów i wykończeń, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna oraz niektóre metale, np. aluminium. Dlatego okna z nich wykonane doskonale komponują się z każdą fasadą oraz każdym stylem architektonicznym.
Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, co daje wyjątkową swobodę doboru koloru okien do fasady budynku oraz jego wnętrza. Fantazji nie stawiamy niemal żadnych granic: Dobór może być harmonijny albo kontrastowy, ale zawsze nieco ekstrawagancki, podkreślający indywidualny charakter Państwa domu.
Dla dalszego wzbogacenia możliwości projektowych, stolarka wykonana w systemie VEKA może być wyprodukowana nie tylko w jednym, lecz na życzenie również w dwóch odmiennych kolorach jeden widoczny od zewnątrz, drugi od wewnątrz budynku. W tym celu dostarczamy producentom okien i drzwi profile niefoliowane (białe), foliowane jednostronnie (kolor + biel) oraz foliowane dwustronnie (kolor jednolity z obu stron lub dwa odmienne kolory).

ZOBACZ - Paleta kolorów i wykończeń profili okiennych VEKA (PDF)


 

veka laur konsumenta

LAUR KONSUMENTA GRAND PRIX 2013
Po zdobyciu w latach ubiegłych prestiżowych tytułów ZŁOTY LAUR KONSUMENTA, ZŁOTY LAUR KLIENTA, ODKRYCIE ROKU i TOP MARKA, VEKA została uhonorowana w 2013 roku godłem GRAND PRIX LAUR KONSUMENTA największego programu konsumenckiego w naszym kraju w kategorii profile okienne z PVC.
To najwyższe wyróżnienie uzyskane zostało w efekcie opinii oddawanych bezpośrednio przez naszych klientów i dlatego stanowi dla nas wartość szczególnie cenną: Jedyną w swoim rodzaju rekomendację naszych nieustających wysiłków na rzecz podnoszenia jakości produktów VEKA.

 

KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2013
VEKA została po raz kolejny laureatem złotego godła KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2013 w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego prowadzonego przez Redakcję Strefy Gospodarki, dodatku do Gazety Prawnej. Celem programu było wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm funkcjonujących na polskim rynku. Otrzymane wyniki pozwoliły ustalić liderów jakości poszczególnych kategorii produktowych i wskazały m. in. na stopień rozpoznawalności produktów i usług, a także umożliwiły stworzenie rankingu najbardziej rozpoznawalnych marek. Zaszczytne wyróżnienie traktujemy jako bodziec do dalszej pracy na rzecz produktów o najwyższej jakości.

Okna "od A do Z" ...

| Doradztwo
| Pomiar
| Kosztorys
| Produkcja
| Montaż
| Serwis

Ostatnio dodane

14 styczeń 2019
18 październik 2016

Szukaj na stronie

Search