plenfrdeitrues

VEKA Softline 82

Previous Next

 


VEKA SOFTLINE 82

 Nowy, innowacyjny system profili okiennych na praktycznie każdą kieszeń. Oszczędzając energię, szybko zarabia sam na siebie. Wielokomorowy systemo głębokości zabudowy82 mm. Znakomity współczynnik przenikaniaciepła dla całego okna:  Uw ≥0,7 W/m2K.

Wydatki na energięzdecydowanie w dół.

Starannie zaprojektowana, wielokomorowa konstrukcja profili VEKA SOFTLINE 82 umożliwia osiągnięcie niezwykle niskiego współczynnika przenikania ciepła. To wydatnie obniża zużycie energiii pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Bezpieczeństwo niemniej ważne.

Ramy i skrzydła wykonane w systemie okiennym SOFTLINE 82, następnie wyposażone w odpowiednie okucia, oszklenie i uchwyty, pozwalają uzyskać okna i drzwi w wysokim stopniu odporne na próby sforsowania przez włamywaczy.

Bogactwo kolorów i wykończeń.

Kolorowe okna i drzwi to silne akcenty w architekturze fasady i wnętrza. Kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych w połączeniu z ofertą wykończeń odwzorowujących drewno i aluminium, daje pełną swobodę działania projektantom, tym bardziej, że od wewnątrz i z zewnątrz wykończenie okna nie musi być takie samo.

Idealny klimat w domu gwarantowany.

Doskonałe właściwości izolacyjne profili SOFTLINE niwelują różnice temperatur w pomieszczeniach, zapewniając w ten sposób przytulną atmosferę. Potrójny system uszczelek skutecznie chroni przed przeciągami i przenikaniem zimna.

Docenić ciszę.

Hałas znacznie obniża komfort mieszkania, a może okazać się nawet szkodliwy dla zdrowia. Już w wersji standardowej okna SOFTLINE 82 świetnie chronią przed hałasem, a odpowiednio wyposażone osiągają najwyższą klasę izolacji akustycznej.

Inwestycja w przyszłość.

Nowoczesne okna to opłacalna inwestycja: podnosi wartość nieruchomości oraz znacznie obniża wydatki na energię. Gładkie powierzchnie profili SOFTLINE 82 są odporne na zabrudzenia, łatwe w pielęgnacji i nigdy nie wymagają malowania.

 1. System profili okiennych VEKA o wielokomorowej geometrii (7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła) oraz głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający efektywność energetyczną na najwyższym poziomie (zakres od domu energooszczędnego po dom pasywny). Przy zastosowaniu szyby o współczynniku przenikania ciepła U g =0,7 W/m 2 K i liniowym współczynniku przenikania ciepła ψ g =0,050 W/mK, uzyskamy dla całego okna U w =0,91 W/m 2 K. Przy szybach o U g =0,4 W/m 2 K i ψ g =0,035 W/mK, uzyskamy U w =0,7 W/m 2 K. Sam system profili charakteryzuje się współczynnikiem U f =1,0 W/m 2 K.
 2. Oszklenie trój- lub dwuszybowe o grubości szyb od 24 do 52 mm stwarza możliwość szklenia futryn i skrzydeł według indywidualnych potrzeb
 3. Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608).
 4.  (a) Wariant standardowy z przylgowym systemem dwóch uszczelek (zewnętrznej i wewnętrznej). Wysokiej jakości tworzywo zapewnia długą żywotność uszczelek. (b) Wariant standardowy z dodatkową uszczelką środkową to układ trzech uszczelek (zewnętrznej, środkowej i wewnętrz nej) doskonale izolujący hałas, zimno, wilgoć i przeciągi. Uszczelka środkowa pewnie zamocowana do ramy.
 5. Sprawdzone przez dziesiątki lat, godne polecenia wzmocnie - nia stalowe VEKA zapewniające doskonałą statykę, długo - okresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie komora ze wzmocnieniem stalowym zamkniętym, natomiast w skrzydle – ze wzmocnieniem otwartym podwójnie sfalcowanym.
 6. Klasyczne wzornictwo o wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasu - jące praktycznie do każdej elewacji. Profile nadające się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna.
 7. Bogata paleta kolorów i wykończeń: trwała, piękna biel (profil barwiony w masie) lub okleiny o jednolitym zabar - wieniu (również matowe), także folie drewnopodobne i imitujące metal (np. aluminium). Okleinowanie profili do wyboru jedno- lub dwustronne. Struktura powierzchni gładka lub porowata. W sumie kilkadziesiąt wariantów.
 8. Uszczelki w kolorze czarnym, szarym lub karmelowym dopasowane do wykończenia profili – podnoszą estetykę okien.
 9. Gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC – materiału podlegającego niemal 100% recyklingowi.
 10. Pewne osadzenie szyby w profilu na głębokość 25 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powoduje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.
 11. Uniwersalny, szeroki obszar zastosowań: do produkcji okien, drzwi okiennych, drzwi przesuwnych i drzwi wejściowych montowanych w starym i nowym budownictwie.
 12. Kompatybilność ze wszystkimi markowymi okuciami dostępnymi na rynku, w tym z okuciami antywłamaniowymi.
 13. Szeroki wybór akcesoriów i elementów uzupełniających, takich jak parapety i profile podparapetowe, skrzynki roletowe, sprzęgła, wzmocnienia, uchwyty ścienne itd.

 

Kolorystyka profili
kolor kredkiSystemy profili okiennych i drzwiowych VEKA oferowane są w bogatej palecie kolorów i wykończeń, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna oraz niektóre metale, np. aluminium. Dlatego okna z nich wykonane doskonale komponują się z każdą fasadą oraz każdym stylem architektonicznym.
Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, co daje wyjątkową swobodę doboru koloru okien do fasady budynku oraz jego wnętrza. Fantazji nie stawiamy niemal żadnych granic: Dobór może być harmonijny albo kontrastowy, ale zawsze nieco ekstrawagancki, podkreślający indywidualny charakter Państwa domu.
Dla dalszego wzbogacenia możliwości projektowych, stolarka wykonana w systemie VEKA może być wyprodukowana nie tylko w jednym, lecz na życzenie również w dwóch odmiennych kolorach jeden widoczny od zewnątrz, drugi od wewnątrz budynku. W tym celu dostarczamy producentom okien i drzwi profile niefoliowane (białe), foliowane jednostronnie (kolor + biel) oraz foliowane dwustronnie (kolor jednolity z obu stron lub dwa odmienne kolory).

ZOBACZ - Paleta kolorów i wykończeń profili okiennych VEKA (PDF)


 

veka laur konsumenta

LAUR KONSUMENTA GRAND PRIX 2013
Po zdobyciu w latach ubiegłych prestiżowych tytułów ZŁOTY LAUR KONSUMENTA, ZŁOTY LAUR KLIENTA, ODKRYCIE ROKU i TOP MARKA, VEKA została uhonorowana w 2013 roku godłem GRAND PRIX LAUR KONSUMENTA największego programu konsumenckiego w naszym kraju w kategorii profile okienne z PVC.
To najwyższe wyróżnienie uzyskane zostało w efekcie opinii oddawanych bezpośrednio przez naszych klientów i dlatego stanowi dla nas wartość szczególnie cenną: Jedyną w swoim rodzaju rekomendację naszych nieustających wysiłków na rzecz podnoszenia jakości produktów VEKA.

KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2013
VEKA została po raz kolejny laureatem złotego godła KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2013 w ramach ogólnopolskiego programu konsumenckiego prowadzonego przez Redakcję Strefy Gospodarki, dodatku do Gazety Prawnej. Celem programu było wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm funkcjonujących na polskim rynku. Otrzymane wyniki pozwoliły ustalić liderów jakości poszczególnych kategorii produktowych i wskazały m. in. na stopień rozpoznawalności produktów i usług, a także umożliwiły stworzenie rankingu najbardziej rozpoznawalnych marek. Zaszczytne wyróżnienie traktujemy jako bodziec do dalszej pracy na rzecz produktów o najwyższej jakości.

Okna "od A do Z" ...

| Doradztwo
| Pomiar
| Kosztorys
| Produkcja
| Montaż
| Serwis

Ostatnio dodane

14 styczeń 2019
18 październik 2016

Szukaj na stronie

Search